Premis 2018

RUBIKSENY

  • Educació primària
  • 1r premi: Oriol Rodríguez (Escola Damià Mateu) 49,93’’
  • 2n premi: Roger Camps (Escola Mare de Déu dels Socors) 55,62’’
  • 3r premi: Mario Cañas (Escola Matagalls) 57,86’’

 

  • Educació secundària
  • 1r premi: Kilian Fernàndez (Institut Baix Montseny) 45,67’’
  • 2m premi: Alexander Mois (Institut Reguissol) 46,12’’
  • 3r premi: Taina Solano (Institut Reguissol) 1:10:59

 

  • Solució més ràpida
  • Pau Gimeno (Institut Vescomtat de Cabrera) 27’’

 

  • ROBOTSENY KIDS

 

  • FIRA TECNOLÒGICA
  • Millor formulació científica
  • – Educació primària: Escola Fontmartina
  • – Educació secundària: Escola L’Avet Roig
  • Solució més innovadora
  • – Educació primària: Escola el Bruc
  • – Educació secundària: Institut Vescomtat de Cabrera
  • Millor publicitat
  • – Educació primària: Escola Soler de Vilardell
  • – Educació secundària: SES Can Record
  • Millor solució tecnològica
  • – Educació primària: Escola Aqua Alba
  • – Educació secundària: Col·legi La Salle

 

  • COMPETICIÓ DE ROBOTS
  • 1r premi millor robot
  • – Educació primària: Youtubers de l’Escola el Bruc 302 punts
  • – Educació secundària: Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor 375 punts
  • 2n premi millor robot
  • – Educació primària: Robogualbencs de l’Escola Aqua Alba 298 punts
  • – Educació secundària: Salle Wars del Col·legi La Salle 367 punts
  • 3r premi millor robot
  • – Educació primària: Salvador de l’Escola Salvador Sanromà 296 punts
  • – Educació secundària: Vilamajor 1 de l’Institut Vilamajor 359 punts
  • Millor robot de la missió “in situ”
  • – Educació primària: Robotime del Col·legi La Salle
  • – Educació secundària: GineBot de l’Escola Ginebró
  • Robocord 2 del SES Can Record
  • Vilamajor 2 de l’Institut Vilamajor
  • Reguissol I de l’Institut Reguissol

 

  • PREMI A LA MILLOR RONDA
  • -Educació primària: Roboticus de l’Escola Fontmartina, 118 punts
    -Educació secundària: Salle Wars del Col·legi La Salle, 136 punts

 

  • WEB
  • Premi a l’equip que ha realitzat una aportació més destacada a la web
  • – Educació primària: Escola Vallgorguina
  • Escola Josep Pallerola i Roca

 

  • ROBOTSENY HIGH
  • 1r premi de robot sumo
  • – Categoria lliure: Peso pesado del Col·legi La Salle
  • – Categoria comercial: Lil Bot de l’Institut Vilamajor
  • 2n premi de robot sumo
  • – Categoria lliure: Cerbero del Col·legi Cor de Maria
  • – Categoria comercial: Tiger Tete de l’Institut Vilamajor
  • 1r premi de robot rastrejador
  • – Categoria lliure: Arduino Gang del Col·legi La Salle
  • – Categoria comercial: N.A.H. del Col·legi La Salle
  • 2n premi de robot rastrejador
  • – Categoria lliure: Juvibot de l’Institut Baix Montseny
  • – Categoria comercial: The Animals de l’Institut Baix Montseny
Facebooktwittermail
Aneu a la barra d'eines